13 lipca 2024

Mnogość dostępnych opcji powoduje, że wybór opon na zimę staje się nie lada problemem. Producenci dosłownie prześcigają się w wypuszczaniu nowych modeli, oferując atrakcyjne ceny i produkt tworzony za pomocą najnowocześniejszych technologii.

Warto jednak wziąć pod uwagę etykiety europejskie z oznaczeniami, które mogą okazać się pomocne niezdecydowanym kierowcom.

Na etykietach znajduje się informacja dotycząca drogi hamowania. Oznaczenia zaczynają się od litery A, a kończą na literze G. Pierwsza litera alfabetu oznacza najkrótszą drogę hamowania, a zatem osoby ceniące sobie komfort jazdy w najtrudniejszych warunkach powinny skupić się na takich modelach. Doskonałym wyborem będą opony fińskiego producenta ogumienia Nokian.

To firma z wieloletnią tradycją, a przede wszystkim firma tworząca opony przeznaczone do funkcjonowania w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, jakie można sobie wyobrazić w krajach północnych. Warto zwrócić uwagę na opony Nokian, w których została zastosowana technologia Deep Snow Booster.

Charakterystyczne skosy powodują, że jazda jest stabilna nawet w przypadku solidnie ośnieżonej drogi. Nokian to firma, która nie bez powodu jest uznawana za jednego z najlepszych producentów opon zimowych. Optymalizacja i bezustanne doskonalenie produktów powoduje, że Nokian znajduje się w światowej czołówce, oferując opony zapewniające maksymalny poziom komfortu w trudnych warunkach.

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

Komentarz 1

  1. Tomek
    Tomek
    lut 10, 2023 at 09:42 am

    O kurczę, nawet nie wiedziałem, że te litery mają aż takie znaczenie. Teraz to już zupełnie inaczej będę patrzył na opony 😀

    Odpowiedz

Zostaw komentarz