13 lipca 2024

O Lamborghini Urusie pisaliśmy na łamach naszego serwisu już wielokrotnie. Jeszcze rok temu nikt nie wiedział, jaki los czego tego masywnego crossovera. Dziś wiemy, że auto powstanie we Włoszech i pojawi się w sprzedaży za 3 lata.

Wiemy już, kiedy odbędzie się ostateczna premiera Lamborghini Urusa

Lamborghini Urus mimo że nie przypomina Porsche Cayenne, to będzie jego bliskim konkurentem. Auto wyróżnia się nie tylko odważną stylistyką, gabarytami, ale i spodziewanymi osiągami. Z pierwszych informacji podanych przez włoskiego producenta wynika, że pod maską Urusa wyląduje duża jednostka napędowa 600 KM, której moc będzie przenoszona na obie osie.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno nie wiedzieliśmy, czy Urus rzeczywiście kiedykolwiek pojawi się na europejskich drogach. Z niecierpliwością czekaliśmy na akceptację projektu Lamborghini przez zarząd grupy VAG, a potem na decyzję ze strony włoskiego rządu – ten ostatni zdecydował się na dofinansowanie produkcji Urusa w kraju (pierwotnie zakłady produkcyjne Urusa miały zostać przeniesione na Słowację).

Auto pojawi się w sprzedaży w 2018 roku.

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

komentarze 3

 1. Gość
  Gość
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Piękna bestia! Niesamowicie ta sylwetka wygląda. Znacznie, znacznie lepiej od Mercedesa GLE, BMW X6 oraz Porsche Cayenne (tutaj muszę was poprawić, że Urus nie będzie stricte konkurentem dla Cayenne, bo przecież to ta sama grupa kapitałowa VAG, więc oni doskonale zdają sobie sprawę, jak podzielą między siebie klientów). Mam nadzieję, że z czasem także europejscy producenci zdecydują się na równie oryginalne projekty, bo co co na razie wychodzi spod ręki Mercedesa, BWM i Porsche jest według mnie trochę zbyt zachowawcze i zwyczajnie – nieco nudne. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 2. Gość
  Gość
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Nie byłbym taki pewien, czy to auto rzeczywiście wyjdzie, bo Lamborghini ma na swoim koncie kilka koncepcyjnych modeli, które mimo że rzeczywiście jeździły, to ostatecznie nigdy nie zostały wprowadzone do sprzedaży.

  Odpowiedz
 3. Gość
  Gość
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Jestem ciekaw czy oni z tym Urusem będą właśnie kierowali raczej w półkę cenową marek z segmentu premium, czyli Mercedesa, czy raczej do Superaut za miliony dolarów. Tak, czy inaczej Urus wygląda bardzo dobrze i na tle innych europejskich producentów rzeczywiście ma się czym pochwalić. Świetna konstrukcja, w końcu jakiś powiew świeżości jeśli chodzi o crossovery.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz