13 lipca 2024

Wszystko wskazuje na to, że Włochom udało się trafić do serc europejskich klientów. Na rynku niebawem pojawi się wersja nadwoziowa typu kombi z trzema silnikami – dwoma wysokoprężnymi i trzema benzynowymi.

Znamy nowe informacje na temat nowego Tipo w wersji kombi

Z informacji podanych przez producenta wynika, że nowe Tipo w wersji nadwoziowej kombi będzie dostępne z trzema jednostkami napędowymi, a w tym dwoma silnikami wysokoprężnymi oraz trzema benzynowymi. Fiat zapowiedział, że najsłabsza wersja PB może być doposażona w fabryczną instalację LPG.

Nowy Fiat Tipo został b. dobrze przyjęty przez rynek, auto sprzedaje się lepiej niż wynikałoby to z pierwotnych zapowiedzi producenta. Lepiej, bo Włosi mieli pierwotnie sprzedawać Tipo tylko w Turcji i Bliskim Wschodzie, gdzie kompaktowe sedany sprzedają się nadal relatywnie dobrze w porównaniu do trendów europejskich, gdzie królują niewielkie miejskie crossovery.

Tipo w wersji kombi będzie mogło pochwalić się bagażnikiem o pojemności bagatela 540 litrów. Auto pojawi się w polskich salonach sprzedaży w ciągu najbliższych 3 miesięcy..

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

komentarze 3

 1. Gość
  Gość
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Tipo to przykład, że wcale nie trzeba produkować nie wiadomo jak bogato wyposażonego sedana, żeby zdominować rynek. No może z tą dominacją to trochę przesadziłem, ale Fiat odwalił kawał naprawdę dobrej roboty. Auto prezentuje się naprawdę ciekawie i mimo że pewnie nie dysponuje najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, to będzie znacznie tańsze w codziennej eksploatacji w porównaniu do bezpośredniej konkurencji, a w tym tego, co dziś proponuje swoim klientom VAG. Pozdrawiam serdecznie, Damian.

  Odpowiedz
 2. Gość
  Gość
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Wygląda ciekawie, bo mimo że nie ma jakiejś nie wiadomo jak sportowej sylwetki, to potrafi pozytywnie zaskoczyć – także we wnętrzu. No i cenowo Tipo jest w zasadzie bezkonkurencyjne. Bo w tej cenie co można kupić? Fabię? Nie dość, że radość z prowadzenia tego auta żadna, to jest to nadal segment B, a za te same pieniądze Tipo jest nieporównywalnie bardziej przestronne i (jak mogę się domyślać) bardziej komfortowe.

  Odpowiedz
 3. Damian
  Damian
  cze 12, 2021 at 01:27 pm

  Ja właśnie wybieram się na jazdę próbną, jestem ciekaw jak to jeździ. Jak wrócę to dam znać. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

Zostaw komentarz