13 lipca 2024

Jazda autem z rowerami na haku holowniczym stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Nic dziwnego. Hak holowniczy otwiera przed kierowcami nowe możliwości, a jazda z rowerami jest w pełni bezpieczna i komfortowa. Przed Tobą kupno bagażnika rowerowego na hak? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jaki bagażnik na rower?

Przed zakupem platformy na rowery zastanów się, ile rowerów zamierzasz na niej transportować. Jeśli zamierzasz transportować dwa rowery, wybierz bagażnik służący do transportu dwóch rowerów, a w razie potrzeby, na rynku dostępne są modele, do których można dokupić adapter na trzeci rower. Jego montaż jest prosty, a adapter lekki i poręczny. Co więcej, adapter jest tak samo solidny, jak sam bagażnik, a jazda z nim jest komfortowa i bezpieczna. Bagażniki rowerowe doskonale sprawdzają się podczas podróży. Można z nimi podróżować po całym kraju, a swój ukochany rower zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. Na rynku dostępne są platformy na dwa, trzy i cztery rowery, dzięki czemu każdy kierowca bez problemu dopasuje rodzaj bagażnika do swoich potrzeb.

Dzięki temu, że bagażniki rowerowe wykonane są z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, jazda z dodatkowym obciążeniem w postaci rowerów jest w pełni bezpieczna. Kierowca nie musi obawiać się, że podczas jazdy rowery obluzują się i dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. Dodatkowo rowery zabezpieczone są pasami, dzięki czemu ryzyko obluzowania się rowerów jest znikome.

Jaki bagażnik do roweru?

Istnieje wiele sposobów transportu rowerów. Można przewodzić je na bagażniku samochodowym, na bagażniku pojazdu, na tylnej klapie oraz na haku holowniczym. Najczęściej kierowcy stawiają jednak na platformy mocowane na hak holowniczy np. te ze sklepu Dobre Haki. Dlaczego? Ponieważ montaż bagażnika rowerowego, jak i samych rowerów zajmuje dosłownie kilka minut. Co więcej, po wymianie starego samochodu na nowy, bagażnik rowerowy można użytkować również w nowym aucie. Bagażnik można zamocować prawie we wszystkich autach posiadających hak holowniczy.

Jeśli chodzi o cenę platform, to cena wzrasta wraz z liczbą rowerów, które można na niej transportować. Za platformę na cztery rowery zapłacimy zdecydowanie więcej, niż za tę, na której można transportować wyłącznie dwa. Co więcej, za wszelkie udogodnienia m.in. za zabezpieczenie antykradzieżowe czy szybki system montażu, trzeba dodatkowo dopłacić. Koszt bagażników rowerowych waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Zastanawiając się nad tym, jaki bagażnik rowerowy kupić, ostatecznie warto postawić na produkty znanych i cenionych producentów. Jazda z rowerami wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a bagażnik od zaufanego producenta, spełnia wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa. Zapomnij o produktach nieznanego pochodzenia. Mogą one stanowić zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Kierowca podczas jazdy w każdej sytuacji powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie. Nie będzie tak, jeśli rowery nie będą odpowiednio zabezpieczone. Zakup platformy na rowery powinien być przemyślany. Warto kupić ją w sprawdzonym i zaufanym sklepie, w którym dodatkowo można dokupić wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak pasek asekuracyjny do montażu rowerów, paski mocowania kół roweru czy pokrowiec na bagażnik. Jeśli chcesz, aby platforma mimo upływu lat nadal dobrze się prezentowała, warto zainwestować w specjalny pokrowiec, w którym będziesz ją przechowywać.

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

Zostaw komentarz