19 czerwca 2024

Osoby, które chcą okleić swój samochód w pierwszej kolejności powinny poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniej folii. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją nie tylko folie monomeryczne i polimerowe, ale również specjalne folie wylewne. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Moda na folie monomeryczne

Kierowcy w Polsce coraz częściej wybierają niezawodne folie monomeryczne. Olbrzymia popularność wynika oczywiście z bardzo atrakcyjnej ceny. Warto wyraźnie zaznaczyć, że folia monomeryczna idealnie sprawdzi się wyłącznie przy oklejaniu mało skomplikowanych kształtów. Nowoczesne folie monomeryczne wykorzystywane są przede wszystkim w branży reklamowej. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można na samochodzie umieścić dane teleadresowe firmy. Jeżeli chodzi o żywotność to folia monomeryczna jest w stanie utrzymać się tylko do 3-4 lat.

Niezawodne folie polimerowe

Na półkach sklepowych dostępne są folie polimerowe, których okres aplikacji trwa nawet do 7 lat. Znakiem charakterystycznym folii polimerowych jest zwiększona elastyczność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez problemu można okleić nawet niewielkie przetłoczenia na karoserii. Cienka warstwa (ok. 70 mikrometrów) jest bardzo estetyczna, dlatego też nie ma większego wpływu na design auta.

Opisując największe zalety warto wspomnieć również o tym, że folie polimerowe są odporne na promienie słoneczne i częste zmiany temperatur.

Nowoczesne folie wylewne

Kierowcy, którzy poszukują najlepszych gatunkowo folii samoprzylepnych powinni postawić na folie wylewne, które doskonale sprawdzą się przy oklejaniu całych powierzchni. Wielu kierowców decyduje się na folie wylewne nie tylko po to, aby zabezpieczyć karoserię, ale również po to, aby zmienić kolor auta. Olbrzymim atutem folii wylewnej jest to, że idealnie dostosowuje się do obłych kształtów karoserii. Bez problemu można ją wykorzystać przy przytłoczeniach i przetłoczeniach. Jeżeli chodzi o walory estetyczne to folia wylewna może śmiało konkurować z lakierowaniem.

Oryginalna folia One Way Vision

Popularna folia OWV to charakterystyczny materiał, który stosuje się głównie na szybach. Od zewnętrznej strony samochodu widoczna jest nadrukowana grafika. Od wewnętrznej strony strony kierowcy mają z kolei zapewnioną widoczność. Oryginalna folia One Way Vision składa się z tysięcy perforacji, dzięki którym można uzyskać wcześniej opisany efekt. Dzięki folii OWV można zyskać dodatkową przestrzeń reklamową. Foliami okleja się nie tylko samochody prywatne, ale również szyby środków komunikacji miejskiej.

Największym atutem jest atrakcyjna cena oraz to, że jest bardzo prosta do przyklejania. Problemów nie ma również z usunięciem starej folii. Warto wspomnieć również o tym, że folia OWV jest wielokrotnego użytku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można ją zerwać z jednej szyby i przykleić do drugiej. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

Komentarz 1

  1. robertoo
    robertoo
    lut 09, 2023 at 10:23 am

    Tylko folie polimerowe! Na innych nie pracuję, nie da się!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz