13 lipca 2024

Honda zaprezentowała najnowszą generację modelu Accord, który pojawi się na amerykańskim rynku. Auto w niczym nie przypomina klasycznej limuzyny, jaką znamy z Europy. Pod maskę trafią dwa silniki benzynowe, a w tym także 3,5-litrowe V6.

Honda Accord w nowym wcieleniu z mocniejszymi silnikami

Mimo że Honda skończyła ze wprowadzaniem kolejnych generacji Accorda na europejskim rynku, sprzedaż w USA ma się całkiem dobrze. Japoński producent pochwalił się już oficjalnymi fotografiami nowej generacji, która do złudzenia przypomina tę, jaka do tej pory była oferowana w Stanach Zjednoczonych. Zmieniono co prawda nieco kształt zderzaków, reflektorów i lamp, to zbyt wielu szczegółów się nie dopatrzyliśmy.

To co najciekawsze czeka oczywiście pod maską, a tam dwie wersje silnikowe (benzynowe) o pojemnościach 2,4 oraz 3,5 litra, z czego ta większa to V6. Moce przynajmniej na razie nie są znane.

Auto zostanie wprowadzone do sprzedaży w Stanach w ciągu 3-4 najbliższych miesięcy. Nowy Accord został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych Doliny Krzemowej.

Pasjonat motoryzacji z wieloletnim doświadczeniem, Jan Szymański jest sercem i duszą portalu motoryzacyjnego Łada Klub. Jego głęboka wiedza o branży, połączona z nieustającą ciekawością, pozwoliła mu na stworzenie jednego z najbardziej cenionych źródeł informacji motoryzacyjnych w Polsce.

Polecane wpisy

komentarze 3

 1. Gość
  Gość
  mar 21, 2015 at 12:18 pm

  Muszę przyznać, że dość ciekawie to wygląda, przynajmniej jeśli chodzi o wersję nadwoziową typu sedan, bo nie od dzisiaj wiadomo, że coupe Hondzie nigdy się nie udawało, a szkoda. Sam jestem na etapie poszukiwać 7. generacji tego modelu i mam na to budżet około 35,000 złotych. Silę się na wersję usportowioną Type-S być może z pakietem stylistycznym Mugen, ale jeszcze nie mam pewności, czy mój portfel wytrzyma codzienną eksploatację tego auta. Wcześniej chciałem kupić Accorda jako auto dodatkowe na weekendy, ale koszty ubezpieczeń OC, AC, przeglądy techniczne, regularna wymiana filtrów i olejów pewnie wyszłaby mnie jeszcze drożej niż męczenie Accorda na co dzień. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 2. Gość
  Gość
  mar 21, 2015 at 12:18 pm

  Mi się podoba chociaż trudno mówić o jakiejś tam rewolucji. Klasyka w czystym wydaniu. Z limuzyną zbyt wiele to wspólnego nie ma, ale jest całkiem nieźle. Niepokoi mnie tylko projekt wnętrza, bo wydaje mi się że ten 7-calowy ekran zupełnie nie pasuje do tego auta, a kierownica wygląda jak wyciągnięta z rumuńskiej Dacii. Poza ty., widzę, że prawy schowek nadal odstaje od linii deski rozdzielczej i słabo to trochę wygląda.

  Odpowiedz
 3. Gość
  Gość
  mar 21, 2015 at 12:18 pm

  No kokpit też niespecjalnie przypadł mi do gustu, ale ogólne wrażenia są całkiem dobre. Może nieco zbyt wiele chromowanych elementów na grillu, ale i tak wygląda przyzwoicie. To u tak na pewno auto nieporównywalnie mniej awaryjne od wszystkiego co w tej chwili produkuje niemiecki VAG.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz